Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Ми в соцмережах - Facebook!
is bluehost good

Міська науково-практична конференція, присвячена 100-річчю з дня народження В.О. Сухомлинського

За ініціативи відділу освіти Уманської міської ради, на виконання плану заходів до відзначення 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського, 27 вересня 2018 року в актовій залі Уманського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася міська науково-практична конференція з проблеми «Гуманізація освітньої діяльності Нової української школи в контексті педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського».

Відкрила роботу конференції та ознайомила присутніх з програмою та основними аспектами проблеми, що розглядалася, завідувач методичними кабінетом відділу освіти Уманської міської ради Трохименко І.М.

1

У роботі конференції взяли участь педагогічні працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти: вихователі-методисти, вихователі, заступники директорів з навчально-виховної роботи, вчителі початкових класів, соціальні педагоги, бібліотекарі, логопеди Також у роботі конференції взяла участь кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ткачук Л.В., яка всебічно розкрила питання «Місія Нової української школи у контексті педагогіки успіху В.О. Сухомлинського».

1

Питання «Системний та компетентнісний підхід до впровадження гуманістичних ідей В.О. Сухомлинського в освітній простір Нової української школи» глибоко висвітлила методист з навчально-виховної роботи методичного кабінету відділу освіти Уманської міської ради Осіяненко Н.М.

1

Також до уваги учасників конференції було запропоновано розгляд актуальних питань: «Принципи гуманістичного виховання особистості В.О.Сухомлинського у контексті Державних стандартів дошкільної та початкової освіти», «Формування гармонійної особистості через діяльнісний підхід в контексті педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського», «Ранкові зустрічі» як фундамент розвитку гуманної педагогіки В.О. Сухомлинського», «Формування громадянської компетентності на засадах гуманної педагогіки В.О. Сухомлинського», «Впровадження в практику роботи дитячого садка гуманістичних ідей В.О. Сухомлинського», «Моральне виховання учнів засобами казок В.О. Сухомлинського», «Подорож до джерела живої думки як засіб гармонійного розвитку особистості», «Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського в Новій українській школі», «Гуманістична сутність концепції виховання В.О. Сухомлинського», які у своїх виступах з презентаційними матеріалами змістовно розкрили вихователь-методист Новосьолова І.А. (ДНЗ №18), вихователі закладів дошкільної освіти: Захарова Л.А.(ДНЗ №5), Іванюк Г.П., Могильова Ю.Ю. (ДНЗ № 12), Лисиця Т.А. (ДНЗ № 25), вчителі початкових класів: Дмитрук Г.О. (ЗОШ № 3), Коломієць С.Ю. (ЗОШ № 5), Швець Н.А. (ЗОШ № 11), Заленська В.Є. (НВК № 7-колегіум).

1

Виступаючі глибоко проаналізували питання щодо системного та компетентнісного підходу до забезпечення гуманізація освітньої діяльності Нової української школи в контексті педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського. В результаті обговорення виступів були вироблені відповідні рекомендації, із змістом яких присутніх ознайомила методист з навчально-виховної роботи методичного кабінету відділу освіти Уманської міської ради Осіяненко Н.М.

Робота міської науково-практичної конференції відзначалась плідною співпрацею педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та викладачів вищих навчальних закладів. Під час підведення підсумків роботи конференції було відзначено важливість і актуальність проведення таких заходів, які сприяють підвищенню фахового рівня та педагогічної майстерності, удосконаленню професійної компетентності педагогічних працівників в умовах впровадження нового змісту освіти у відповідності до Концепції «Нова українська школа».

Відділ освіти Уманської міської ради © 2019