Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Ми в соцмережах - Facebook!
is bluehost good

Робота груп продовженого дня

Для всіх шкіл України діє новий Порядок створення груп подовженого дня, відповідний наказ МОН від 24.07.2018 № 677 «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ СТВОРЕННЯ ГРУП ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ У ДЕРЖАВНИХ І КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ», зареєстрований в Мін’юсті, опублікований у «Офіційному віснику України» від 31 серпня 2018 року.

Відповідно Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року №6, оплата праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, інклюзивно – ресурсних центрів та шкільних підрозділів навчально - виховних комплексів здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції державного бюджету. До формульного розрахунку коштів субвенції на 2019 рік, враховуючи численні пропозиції, на відміну від попередніх років, Міністерством фінансів України було включено коефіцієнт поділу класів на групи (крім поділу на три групи у спеціалізованих школах з іноземною мовою), кошти на виплату заробітної плати асистентам вчителя та педагогічним працівникам інклюзивно- ресурсних центрів, що збільшило суму субвенції в порівнянні з минулим роком на 8 млн 664 тис. грн. Але, через відсутність у формулі видатків на оплату індивідуального навчання учнів, видатків на оплату праці вихователів груп продовженого дня (32 штатні одиниці з місячним фондом оплати праці 250,0 тис грн.), коштів на виплату підвищень за тип закладу, до кінця року існує дефіцит коштів на оплату праці, орієнтовна сума якого складає 2 млн 512 тис грн.

Відповідно до коментарів авторів нової формули розподілу коштів освітньої субвенції, мережа ліцеїв, гімназій та колегіумів, а також кількість груп продовженого дня - питання місцевих органів влади.

У 2018 році частина дефіциту коштів освітньої субвенції покривалась коштами міського бюджету, а саме: заробітна плата вихователів груп продовженого дня виплачувалась за рахунок коштів міського бюджету (32 ставки вихователів, фонд оплати праці на рік становив 2 млн 700 тис грн) та проведено перерозподіл кошторисних призначень з інших видатків на суму 557 тис. 100 грн.

Враховуючи вищезазначене, у кожній школі м.Умань з 01.09.2019 року за рахунок бюджетних коштів функціонують групи продовженого для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей (1 група ГПД – ЗЗСО №№ 1,4,5,8,9,12, НВК №№ 6,7,10,17; 2 групи ГПД – НВК – міська гімназія, НВК №№ 1,24, ЗЗСО №№ 3,14, 4 групи - ЗЗСО № 11). За письмовим зверненням батьків, інших законних представників учнів відповідно до Порядку надання інших платних послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого Постановою КМУ від 27.08.2010 року № 796 (зі змінами) допускається функціонування решти груп організувати за кошти інших джерел, не заборонених законодавством.

При формуванні бюджету на 2020 рік дане питання буде переглянуто.

Відділ освіти Уманської міської ради © 2019