Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
is bluehost good

Поради та рекомендації батькам щодо підготовки дитини до навчання у школі

                       Відомо, що чим краще готовий організм дитини до всіх змін, пов’язаних із початком навчання у школі, і до труднощів, тим легше він їх подолає, тим спокійнішим буде перебіг підготовки до школи.

                       Доведемо, що у дітей, не готових до навчання, важко і достатньо довго відбувається адаптація до школи, значно частіше проявляються труднощі навчання.

                       Батькам слід звернути увагу: якщо дитина не достатньо готова до навчання, але навчається добре – це досягається дуже дорогою «фізіологічною ціною» і виникає значне напруження різних систем організму, призводить до стомлення і перевтомлення, і як результат – порушення стану здоров’я, розладу нервово-психічної системи.

                       Увійти у навчальний рік з радістю і без стресу для дитини та батьків не так вже й складно, якщо знати помічні секрети:


* Розвивайте у дитини бажання йти до школи

                           Формуйте у дитини позитивне ставлення до школи, бажання вчитися, прагнення до здобуття знань.

                           Розповідайте дитині, що в школі цікаво, хороші вчителі, що вона там зустріне багато друзів. Не лякайте поганими оцінками, невдачами. Розкажіть дитині, як ви вчилися в школі, як ви пішли в перший клас, переглядайте разом свої шкільні фотографії.

                           Важливо викликати інтерес до навчання, але не муштруванням і силою, а добрим словом, підтримкою, порадою, терпінням і ласкою.

* Сприяйте формуванню допитливості

                        Заохочуйте допитливість дитини, інтерес до набуття нових знань, здатність розділяти відоме й невідоме, переживати почуття  задоволення від набутих знань, радості й захоплення від виконання завдань.

                        Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.

* Формуйте правильне уявлення дітей про школу

                        Допоможіть дитині збагнути всю серйозність навчальної діяльності та відповідально ставитися до учнівських обов’язків.

                        Поясніть, що навчання у школі – це серйозна праця, унаслідок чого дитина дізнаватиметься багато нового та цікавого.

                        Необхідно, щоб дитина вміла слухати дорослого і сприймати його вказівки, керуватися ними під час занять, усвідомлювати необхідність запитати, якщо завдання не зрозуміле, оцінювати свою роботу.

                        Засвоїти соціальні ролі учня і вчителя допоможуть сюжетно-рольові ігри. Грайте частіше з дитиною в «Школу», «Дитячий садок» тощо. Уміння «приміряти» на себе чужі ролі допоможе дитині стати активним учасником навчальної діяльності на уроці, уважно слухати себе, вчителя, однокласників, допоможе виробленню необхідних для навчання якостей, усвідомити свою роль у процесі навчання.

* Виховуйте відповідальне ставлення до праці, доручень, обов’язків

                       Виховуйте у майбутнього школяра почуття відповідальності, самостійності, організованості, готовності працювати, дотримуватись правил поведінки в колективі, формуйте правильні моральні уявлення, готовності поділитися, поступитися, прийти на допомогу.

                       Формування цих рис починається з Вашого уважного, серйозного ставлення до справ дитини.

                       Надавайте вдома дитині певні доручення, щоб вона мала змогу відповідати за результат їх виконання.


* Займайтеся розвитком дитини

 

                      Працюйте з дитиною над розвитком її пам’яті, уваги, мислення.  Розгадуйте разом більше ребусів, головоломок, грайте в ігри з літерами та цифрами, привчайте дитину до читання. Важливо не просто вчити дитину читати, а розвивати мовлення, здатність розрізняти звуки, не вчити писати, а створювати умови для розвитку моторики і особливо рухів руки і пальців.

                      Необхідно розвивати у дітей здібності слухати, розуміти зміст прочитаного, вміння переказувати, проводити зорове зіставлення.

                      Забезпечте дитині розвиваючий простір.  Постійно створюйте можливості для навчання, навіть під час буденних ситуаціях. Постійно спілкуйтеся з дитиною, розмовляйте, виявляйте готовність слухати. Пам’ятайте, що для дитини Ви - зразок мовлення, адже діти вчаться наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи.

                     Прочитала дитина цікаву книжку, займалася чимось цікавим,  була в цирку (кіно, музеї) – нехай розповість, що більше всього сподобалося.  Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина відчувала, що вам це цікаво.

 

А головне, не забувайте, що дитина краще розвивається в атмосфері спокою, безпеки і любові!

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ освіти Уманської міської ради © 2019