Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

Відзначення Дня визволення міста Умань від німецько-фашистських загарбників

      Чим далі відходять в історію події Другої Світової війни, тим яскравіше постає перед світом величний подвиг поколінь, які у смертельному двобої вистояли і ціною неймовірних зусиль перемогли. Час і доля по-різному перегортають сторінки історії. Але ніколи не зникне пам'ять про людей, які винесли випробування найжорстокішою війною.

    Щорічно 10 березня відзначається День визволення міста Умань від німецько-фашистських загарбників. Цього року ми відзначаємо вже 77-му річницю. У закладах загальної середньої, позашкільної освіти проведено інформаційно-просвітницькі заходи, тематичні уроки пам’яті, екскурсії до пам’ятних місць. Учні 9-11 класів мали можливість переглянути унікальну документальну стрічку – кінорепортаж із фронтів Другої Світової війни «Наші трофеї під Уманню» та документальну стрічку «Визволення Умані, 1944 рік». Обидва фільми знято та змонтовано військовими кінооператорами у березні 1944 року. Учителі історії розповіли дітям про Умансько-Ботошанську наступальну операцію, а саме про перебіг подій першої декади березня 1944 року та героїчний подвиг військ 2-го Українського фронту.

         Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про тих, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках. Вічна шана героям та наша безмежна вдячність за їх подвиг. Вони навіки залишаться у пам’яті уманчан та всього українського народу!

 

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2021