Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

Урок-реквієм «Свічка пам’яті»

Напередодні дня визволення Умані, 3 березня 2016 року, учні Уманської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 ім. О.С. Пушкіна разом з Уманським краєзнавчим музеєм провели урок-реквієм «Свічка пам’яті». Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 20.11.2015 року, а також асоціації ветеранів війни і Всеукраїнської громадської організації «Закінчим війну», школам рекомендовано повести роботу за напрямком «Подвиги і нагороди захисників Вітчизни» та «Воїнів імена повернемо із небуття». Пошукові загони гуртка «Пам'ять» під керівництвом завідуючої музеєм школи Балакіної Римми Володимирівни, розпочали роботу над проектом «Доля випускників та вчителів нашої школи в роки Другої світової війни». Мета проекту – створення банку матеріалів, які мають відношення до подій 1941-1945 років в історії нашого навчального закладу. Урок-реквієм присвячений долі випускників та вчителів школи в роки Другої світової війни.

1

Зустрічала учнів науковий співробітник музею Терлецька Людмила Сергіївна. На свято були запрошені поважні гості: директор музею-садиби Дерев’янка К.М. з села Косенівки Хорошева Любов Федосіївна, випускник школи 1981 року, керівник Уманської спілки ветеранів Афганістану Зайченко Олег Володимирович, онук випускника 1938 року, скульптора-аматора, автора пам’ятника Пирогову в м. Умані Гаврилова Всеволода Васильовича – Гаврилов Владислав Вадимович.

1

Учні-пошуковці розповіли присутнім про вчителів і випускників школи, які загинули на полях битв. Це директори довоєнної школи: Побігайло Серафим Іванович і Кучер Мусій Оксентійович, випускники: Лісовський Віталій, Кочетов Борис, Болецький Костянтин, Гудима Леонід. Запаленими свічками та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у тїй найстрашнішій війні. Після важких бойових доріг повернулися до мирного життя вчителі-фронтовики, взяли участь у відбудові учбового закладу, вдихнули в нього нове життя. Це Пейхель Юрій Іванович, Коршевер Ілля Григорович, Кротенко Трифон Іванович, Ступаченко Іван Фадійович, Яценко Іван Назарович, Турницький Віталій Петрович, Головков Алексей Іванович.

З великою вдячністю і любов’ю учні згадали випускників школи, які повернулися з війни, вони вистояли і перемогли, отримали вищу освіту, стали талановитими фахівцями. Були названі імена головного санітарного лікаря України Василенка Захара Семеновича, лікаря-стоматолога Гаврилова Всеволода Василийовича, викладача Мінського військового училища Радовського Ківи Йосиповича, кандидата медичних наук П’ятигорської Марії Соломоновни, викладача Петербурзької військової академії Імаса Євгенія Йосиповича і багато інших. У вічність відлітають роки. Але вони не зітруть з пам’яті світлі імена тих, хто наближав День Перемоги. Цей урок-реквієм – маленька частка великої шани учасникам Другої світової війни, спроба нагадати про великий подвиг випускників та вчителів школи №1 в ім’я життя й миру.

1



 



 

 

 

 

 

 

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2023

Offcanvas