Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

125-річчю Олександра Багрія присвячується....

Здавна в Азербайджані спільно проживають представники різних національностей і релігій. Усі вони, органічно адаптувавшись до культурних умов країни, плекають свою самобутність і збагачують духовний спадок другої Батьківщини. Яскравим прикладом дружби між азербайджанським і українським народами є діяльність видатного вченого ,педагога, фольклориста Олександра Васильовича Багрія, який у 1922-1949 роках жив і працював у Баку.

На Україні вшановують пам’ять видатної особистості. Знають про Олександра Багрія і в Умані. В далекому 1900 році майбутній дослідник вступив до Уманської гімназії, яку закінчив із золотою медаллю і премією за „Ювілейну роботу про М.В.Гоголя”. Тому не випадково під час проведення у загальноосвітніх школах міста місячника шкільних бібліотек Олександру Васильовичу Багрію було присвячено багато цікавих заходів. На бібліотечних уроках учні шкіл мали можливість ознайомитись з біографією видатного вченого, літературознавця. У кожній бібліотеці працювали тематичні книжкові виставки.

1

Книжкову виставку в бібліотеці Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 підготувала завідувач бібліотекою Інна Філіпович

Бібліотекарі Навчально-виховного комплексу „Уманська міська гімназія-школа естетичного виховання” Меланія Харитонюк, Світлана Коваленко підготували для читачів комп’ютерну презентацію і провели відкриту виховну годину.

1

1

У бібліотеці Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 під час проведення краєзнавчої години «Історія Умані в іменах» учні та педагоги вшанували пам’ять видатного земляка. Завідувач бібліотекою навчального закладу Олена Василенко ознайомила учнів із біографією, творчістю нашого земляка, розповіла про науковий внесок Олександра Багрія в культуру України та Азербайджану.

Учні 9 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова із зацікавленістю слухали розповідь бібліотекаря школи Олена Московенко про Олександра Багрія. Розповідь супроводжувалась комп’ютерною презентацією.

1

Бібліотекар Уманського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7- колегіум” Тетяна Маснюк провела для учнів 10 класу усний журнал „Олександр Багрій –видатний фольклорист”.

Учні 8 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 разом з бібліотекарем Оксаною Вдовиченко провели літературну композицію „ Життєвий і творчий шлях Олександра Багрія –славного сина двох народів - українського та азербайджанського”.

В усіх школах міста проведені години цікавих повідомлень, на яких вчителі, бібліотекарі знайомили учнів з біографією, науковою та літературною спадщиною Олександра Васильовича Багрія.

1

Учитель історії Уманського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10-медична гімназія” Анжела Сліпенька провела виховну годину для учнів 5 класу. Літературну експозицію до заходу підготувала бібліотекар закладу Валентина Волошина.

Юне покоління уманчан із вдячністю буде згадувати ім’я Олександра Багрія як людину , що багато зробила для популяризації творчості Тараса Шевченка на азербайджанській землі. У центрі Баку споруджено пам’ятник Т.Г.Шевченкові як символ глибокої поваги азербайджанців до великої української поезії, славетного минулого України, її історії та культури. Монумент-то данина пам’яті вченому, котрий увів Кобзаря в духовний простір Азербайджану, - професору О.В.Багрію.



 



 

 

 

 

 

 

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2023

Offcanvas