Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

Обговорення проекту нового Державного стандарту початкової освіти

В Україні розпочинається реформа загальної середньої освіти. Починаючи з вересня 2018 року всі першокласники країни розпочнуть навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

В рамках реформи «Нова українська школа» Міністерством освіти і науки України проведено громадське обговорення проекту Державного стандарту початкової освіти, який розроблено на теоретичному і світоглядному фундаменті класичної та сучасної педагогіки України і світу, а також на основі аналізу впровадження провідних українських та світових інноваційних практик в освіті.

Документом передбачено впровадження нового змісту освіти, який ґрунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві, визначено мету та принципи організації освітнього процесу у початковій школі, загальну характеристику змісту навчання, що охоплює перелік освітніх галузей. Стандарт містить державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, співвідношення між освітніми галузями і гранично допустимим навантаженням, що подано в базовому навчальному плані.

Проект Стандарту початкової освіти обговорювався у он-лайн режимі на сайті Міністерства освіти і науки України і тривав до 15 серпня 2017 року і мав на меті живе спілкування між учасниками освітнього процесу для розв’язання низки питань та тлумачення основних положень. До обговорення питання активно долучилися вчителі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Апробація Державного стандарту початкової освіти здійснюватиметься на базі 100-та пілотних шкіл України (4 школи у кожній області) протягом 2017/2018 навчального року.

За результатами апробації та громадського обговорення проект документа буде доопрацьовано й подано на затвердження Кабінетом Міністрів України.

ГУРТКИ ЗПО 

 

 

 

 

 
Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2023

Offcanvas