Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

Тиждень пам’яті Василя Сухомлинського

За ініціативи відділу освіти Уманської міської ради, упродовж багатьох років, у загальноосвітніх навчальних закладах міста традиційно проводиться Тиждень пам’яті Василя Сухомлинського. З метою вивчення, популяризації, та впровадження у навчально-виховний процес дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів науково-педагогічної спадщини видатного педагога-гуманіста сучасності, у рамках роботи Тижня з відзначення 99 річниці від дня народження, проведено ряд цікавих заходів.

Упродовж тижня педагоги, учні, вихованці та батьки мали змогу дізнатися багато цікавого про Василя Сухомлинського - вчителя, ученого, письменника, його життєвий та творчий шлях, ознайомившись з матеріалами тематичних стінгазет, куточків, фото та бібліотечних виставок, організованих працівниками дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, об’єднаних темою «Василь Сухомлинський - видатний український педагог, письменник і публіцист».

Цікаво та змістовно проведено панораму нетрадиційних уроків, бібліографічних занять, годин спілкування з використанням творчої спадщини В. Сухомлинського: «Людина починається з добра», «Що означає бути вихованою людиною», «Доброта – це краса людської душі».

1

Вихованню у дітей любові до книги сприяли літературні читання, перегляд відеопрезентацій до збірок творів В. Сухомлинського, участь у театралізованих виставах за прочитаними творами «Живі сторінки казок В. Сухомлинського», конкурсі на кращий власний твір «У кожній казці мудрості перлина», виставці дитячих малюнків «Казка ожива на папері».

1

Формуванню морально-етичних якостей учнів та вихованців сприяли проведені у закладах виховні години за творами В. Сухомлинського: «Твори добро, бо ти людина», «Учимося бути добрими людьми», «Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», «Школа мудрості та добрих вчинків під голубим небом», «Вчимося поваги й любові з творами В.Сухомлинського: 10 моральних заповідей».

У рамках роботи Тижня пам’яті проведено змістовну роботу з педагогічними працівниками дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста.

1

Цікаво пройшли засідання «круглого столу» з проблем: «Ідеї видатного педагога В. Сухомлинського – в практику сьогодення», «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку в контексті педагогічної спадщини В. Сухомлинського»; семінар-презентація «Трансформація педагогічних ідей В. Сухомлинського у особистісно-орієнтованому навчанні та вихованні»; науково-методична конференція з проблеми «В. Сухомлинський у діалозі з сучасністю: вивчати минуле, творити сьогодення, передбачати майбутнє»; педагогічні читання: «Реалізація творчої спадщини В. Сухомлинського в освітньому процесі дошкільного закладу», «Подорож до читацької скарбнички В. Сухомлинського»; «ярмарок педагогічних ідей» з теми «Реалізація ідей В. Сухомлинського про захист життя дітей, збереження і зміцнення їх здоров’я, фізичне виховання і розвиток»; педагогічні години «Літературна спадщина В. Сухомлинського»; консультації для вихователів «Використання казкового досвіду В. Сухомлинського в роботі з дошкільнятами», екскурсії до науково-дослідної лабораторії «В.О. Сухомлинський і школа ХХІ століття» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та «Кімнати казок В. Сухомлинського» НВК № 7-колегіуму.

1

Організовано роботу батьківського всеобучу з питань: «Мудрість батьківської любові», «Все починається з дитинства», «Ми продовжуємо себе в наших дітях», «Педагогічна та батьківська мудрість виховання».

Цікаво і змістовно пройшов Тиждень пам’яті у ЗОШ № 11, яка є опорним закладом з проблеми вивчення та впровадження у навчально-виховний процес спадщини В. Сухомлинського. У шкільній бібліотеці організовано виставку творів та наукових праць видатного педагога сучасності «Я ніколи в житті не належав собі», науково-методичної літератури, творчих доробок вчителів. У рекреації закладу виставлено для огляду вистаку дитячих малюнків «Миттєвості шкільного життя».

У рамках роботи Тижня проведено ряд змістовних заходів:

- бібліотечні уроки: «Мудра людина із щирим серцем» для учнів 1-х класів, «Краса природи - це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов» для учнів 3-х класів;

- відкриті уроки та виховні години у 1-4 класах;

- заняття з елементами тренінгу: «Перший раз у перший клас» для учнів 1-х класів, «Мої досягнення у школі» для учнів 2-х класів, «Як добре бути школярем» для учнів 3-х класів, «Я-молодець!» для учнів 4-х класів;

- відеоперерви «Школа-відкриті двері до знань»;

- інсценізація казок В. Сухомлинського за участю учнів та вихованців ДНЗ №№ 12, 18, 25.

1

Плідна робота, проведена педагогічними колективами дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, сприяла вирішенню завдань сучасної української школи з формування всебічнорозвиненої, гармонійної особистості, поширенню далекоглядної і перспективної ідеології, розробленої видатним педагогом-гуманістом Василем Сухомлинським.



 



 

 

 

 

 

 

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2023

Offcanvas