Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

Інтегрований семінар – практикум учителів предметів художньо – естетичного спрямування

Інтеграційні процеси в освіті останніми роками посідають щораз важливіше місце, оскільки вони спрямовані на реалізацію нових ідеалів – формування цілісної системи знань і вмінь особистості, розвиток їх творчих здібностей та потенційних можливостей.

Так, відповідно до плану роботи відділу освіти Уманської міської ради на 2017/2018 навчальний рік, 16 листопада 2017 року на базі Уманського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10-медична гімназія» та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся інтегрований семінар – практикум учителів предметів художньо – естетичного спрямування на тему: «Інтеграція освітнього процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів на уроках художньо – естетичного спрямування». Метою семінару було ознайомлення учасників семінару з новими формами проведення уроків, впровадження інтеграційної технології в освітній процес загальноосвітніх навчальних закладів.

З виступом «Інтегративні художньо – педагогічні технології навчання у мистецькій освіті» виступила учитель музичного мистецтва ЗОШ №3 Світлана Подопригор.

1

Відкритий інтегрований урок з музичного та образотворчого мистецтв у 6 класі з теми «Осінній пейзаж» підготували та провели учитель музичного мистецтва Тетяна Мануйлова та учитель образотворчого мистецтва Ольга Мельник. Під час уроку педагоги продемонстрували можливості інтегрованого навчання для виховання в учнів естетичного ставлення до дійсності та мистецтва, формування комплексу світоглядних уявлень і ціннісних художніх орієнтацій, розуміння зв'язків мистецтва з природним і предметним середовищем та життєдіяльністю людини.

1

1

Друга частина семінару – практикуму проходила на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, де учителям була представлена відеопрезентація «Хоровод казок педагогічної спадщини Олени Покрасової», яку підготувала Зоя Сирота, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ.

Також учасники семінару мали можливість взяти участь у майстер – класах: фрагмент уроку музичного мистецтва. «М. Лисенко. Казка-опера «Коза-Дереза» (Надія Балдинюк, старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ), «Основи олійного живопису» (Юрій Коваленко, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва УДПУ), «Холодний батик» (Олена Семенова, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва УДПУ), «Хореографічна вистава як засіб всебічного розвитку особистості» (Людмила Андрощук, завідувач кафедри хореографії та художньої культури УДПУ), «Акторська техніка як необхідна складова виконавської майстерності учасників творчих колективів» (Людмила Гекалюк, викладач кафедри хореографії і художньої культури, начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» УДПУ).

Цікавим завершенням семінару стала презентація хореографічної казки «Моана», яку підготували студенти 2-4 курсів факультету мистецтв спеціальності «Хореографія».

Під час підведення підсумків семінару учителі поділилися своїми враженнями та відмітили, що застосування інтеграційних форм сприяє утвердженню взаєморозуміння і поліпшенню співпраці вчителів та учнів у процесі здобуття знань. Саме така співпраця відкриває широкі можливості для поглиблення знань учнів, залучення їх до активних форм роботи, постійного пошуку нового, стає гарантом життєвого успіху.



 



 

 

 

 

 

 

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2023

Offcanvas