Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти
Умови приймання дітей до закладів загальної середньої освіти
Роз'яснення нових положень про повну загальну середню освіту і як зміниться освіта у місті Умань
Веб-сайт Державної служби якості освіти України
is bluehost good

Науково-практична конференція педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої

За ініціативи відділу освіти Уманської міської ради, на виконання рішення колегії від 18 серпня 2017 року, 23 квітня 2018 року у актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася науково-практична конференція з проблеми «Забезпечення наступності у роботі дошкільної, початкової та базової ланок освіти в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа». Відкрила роботу конференції та ознайомила присутніх з основними аспектами проблеми, що розглядалася, завідувач методичними кабінетом відділу освіти Уманської міської ради Трохименко І.М.

1

У роботі конференції взяли участь вихователі старших груп закладів дошкільної освіти, вчителі початкових класів, які, починаючи з 1 вересня 2018 року, будуть працювати з учнями 1 класу за новим Державними стандартом початкової освіти, та вчителі, які у 2018/2019 навчальному році будуть призначені класними керівниками 5-х класів. Також до участі у роботі конференції долучилися доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, завідувач польсько-української науково - дослідницької лабораторії психодидактики ім. Я.А. Коменського Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини Осадченко І.І. та викладач педагогіки і методики початкової освіти Уманського гуманітарно - педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка Рябошапка О.В.

1

1

До уваги учасників конференції було запропоновано розгляд наступних актуальних питань: «Реформування початкової освіти - перший крок впровадження Концепції «Нова українська школа», «Психолого-педагогічні особливості адаптації дітей шестирічного віку до навчання у школі», «Забезпечення наступності у роботі дошкільного навчального закладу та школи - шлях до успішного навчання молодших школярів», «Наступність у розвитку мовлення, пізнавальних процесів дошкільників з елементами навчання грамоти та використанням математичного матеріалу», «Перспективність та наступність у створенні єдиного освітнього середовища для дошкільників та молодших школярів», «Психолого-педагогічний супровід процесу адаптації учнів 5-го класу», «Системний та компетентнісний підхід до забезпечення наступності у роботі вчителя початкової та базової ланок освіти», «Забезпечення наступності між початковою та базовою ланками закладів загальної середньої освіти - запорука успішного впровадження Концепції «Нова українська школа», «Психолого-дидактичні засади реалізації технології «партнерського навчання».

Питання, винесені на розгляд учасників конференції, у своїх виступах змістовно розкрили методист з навчально-виховної роботи методичного кабінету Осіяненко Н.М.; заступники директорів з навчально-виховної роботи ЗОШ № 3 Гуня Л.П. та НВК № 1 Новіцька Л.І.; вихователі-методисти ДНЗ № 9 Завалій Н.А. та ДНЗ № 12 Ващенко А.В.; вчитель початкових класів ЗОШ № 14 Полянчук Л.М.; практичний психолог ЗОШ № 11 Ільніцька М.О.

1

1

Виступаючі глибоко проаналізували питання щодо системного та компетентнісного підходу до забезпечення наступності у роботі дошкільної, початкової та базової ланок освіти в умовах запровадження Концепції «Нова українська школа». Неабиякий інтерес у присутніх викликали матеріали презентацій, які супроводжували виступи доповідачів. У результаті обговорення питань, що розглядалися на конференції, було вироблено відповідні рекомендації.

Робота науково-методичної конференції відзначалась плідною співпрацею педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти, викладачів вищих навчальних закладів ІІІ та ІV рівня акредитації. Під час підведення підсумків роботи конференції було відзначено важливість і актуальність проведення таких заходів, які сприяють підвищенню фахового рівня та педагогічної майстерності, удосконаленню професійної компетентності вихователів та вчителів початкових класів в умовах впровадження нового змісту освіти.



 



 

 

 

 

 

 

Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради © 2023

Offcanvas