В умовах воєнного стану в Україні значно зростає загроза життю та здоров’ю дітей, а також ризик вчинення різних форм жорстокого поводження з ними, адміністративних чи кримінальних правопорушень по відношенню до дітей. Свобода від насильства – одне з основних прав людини. Факти насильства і жорстокості щодо дітей викликають особливе занепокоєння.
З метою привернення уваги громадськості до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків у закладах загальної середньої освіти систематично проводяться профілактичні та правопросвітницькі заходи.
З 03.04.2023 по 14.04.2023 проходитиме декада профілактики негативних проявів в дитячому та молодіжному середовищі. Сьогодні на нараді членам міської професійної спільноти класних керівників презентовано буклети із рекомендаціями щодо виявлення та реагування на випадки поводження з дітьми в умовах воєнного стану, розроблені Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України у співпраці з ЮНІСЕФ Україна. Рекомендації описують поняття жорстокого поводження, адміністративних та кримінальних правопорушень відносно дітей, поняття загрози життю та здоров’ю дітей, а також телефони, за якими можна отримати допомогу.
Наводимо їх додатково:
Національна гаряча лінія для дітей та молоді (консультування дітей та молоді щодо проблем в особистих стосунках, непорозумінь з батьками, насильства чи жорсткого поводження, консультації психолога, юриста та соціальних працівників щодо випадків порушення прав дитини) – 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного);
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 123 (з мобільного).
Сподіваємося, що представлені матеріали будуть корисними для широкого кола освітян.